مراقبت از کودک در فصل تابستان چه شرایطی را می طلبد ؟

مراقبت از کودک در فصل تابستان

فهرست مطالب این نوشته

مراقبت از کودک در فصل تابستان چه شرایطی را می طلبد ؟

تابستان یکی از فصل‌های سال است که به دلیل گرمای هوا برای نوزادان و کودکان از حساسیت بیشتری برخوردار می‌باشد و این سوال پیش می‌آید که برای مراقبت از کودک در فصل تابستان چه نکاتی را باید رعایت کنیم. هنگامی که دمای هوا بالا می‌رود و هوا گرم می‌شود، بدن به سختی خنک می‌شود، مخصوصاً برای نوزادان. در نتیجه بهتر است از قرار گرفتن فرزند خود در گرما اجتناب کنید. بردن نوزاد در خارج از خانه هنگامی که هوا بسیار گرم است، مناسب نیست زیرا نوزادان نمی‌توانند عرق کنند. این در حالی است که در افراد بزرگسال با گرم شدن بدن، عرق کردن اتفاق می‌افتد که به خنک کردن بدن کمک می‌کند. در نتیجه نوزادان و کودکان سریع تر دچار گرمازدگی می‌شوند. در نتیجه در نوزادان خیلی زود بدن دچار کم آبی می‌شود. در این مطلب برای راهنمایی بیشتر شما عزیزان قصد داریم به توضیحاتی در خصوص مراقبت از کودک در فصل تابستان بپردازیم. با ما همراه باشید.

برای کودک خود لباس مناسب انتخاب کنید

اگر قرار است در خانه باشید، نوزاد خود را با لباس‌های گشاد و سبک، ترجیحاً از الیاف طبیعی مانند پنبه،که عرق را بهتر از پارچه‌های مصنوعی جذب می‌کند، بپوشید. برای خارج از منزل نیز بهتر است از شلوارهای بلند رنگ روشن، یک پیراهن آستین بلند استفاده کنید همچنن یک کلاه لبه پهن برای محافظت از صورت کودک خود تهیه کنید. زیرا اشعه های مضر می‌توانند به پوست کودک شما آسیب برسانند! آیا می@خواهید کودک شما احساس آرامش و راحتی کند؟ در این خصوص بهتر است، از یک قانون ساده پیروی کنید: راحتی کودک را اولویت اول قرار دهید!

تهویه مناسب کودک را فراهم کنید

از آنجا که نوزادان در هوای گرم عرق نمی‌کنند، خیلی سریع‌تر از یک فرد بالغ دچار گرمازدگی می‌شوند. به همین دلیل است که شما هرگز نباید نوزاد را در اتاق گرم یا ماشین پارک شده رها کنید. حتی چند دقیقه می‌تواند دمای بدن آن‌ها را افزایش دهد و در موارد شدید ممکن است خطرناک باشد و زندگی کودک شما به خطر بیفتد.

علاوه بر این، زمانی که کودک شما زمان نسبتا زیادی در ماشین است، سعی کنید او را زیاد نپوشانید. “از آنجایی که ما نوزادان را در صندلی عقب ماشین قرار می دهیم، و صندلی عقب سریع گرم می‌شود، در نتیجه بهتر است نوزاد شما لباس سبک بپوشد. از کلاه استفاده نکنید. پاهای فرزندتان را پوشیده نگه دارید. همچنین، مطمئن شوید که نور خورشید در طول رانندگی به روی بدن یا صورت فرزند شما نتابد. برای جلوگیری از آفتاب سوختگی می‌توانید از سایه پنجره استفاده کنید.

از صندلی بچه دار مناسب تابستان استفاده کنید

ترکیبی از گرمای بدن شما و فضای محدود حامل می‌تواند نوزاد را در عرض چند دقیقه داغ کرده و اذیت شود. یک حامل ساخته شده از نایلون سبک را انتخاب کنید تا یک پارچه سنگین مانند جین. اگر چهره کودک شروع به سرخ شدن کرد، فوراً او را از حامل خارج کنید. مونتاگ می‌گوید: “شما می‌توانید با اسپری کردن دست‌ها و پاهای کودک خود با آب یا پاک کردن او با پارچه مرطوب گاه به گاه به خنک نگه داشتن وی کمک کنید. همچنین یک حامل (کریر) سبک وزن ساخته شده از مواد نازک و رنگ روشن، باعث می‌شود که بدن کودک شما بسیار سریع‌تر خنک شود.”

برای مراقبت از کودک در فصل تابستان کودک خود را هیدراته نگه دارید

کودکان اگر در معرض هوای گرم قرار بگیرند به سرعت دچار کم آبی بدن می‌شوند. از علایم ظاهری آن‌ها می‌توان به صورت برافروخته، تنفس سریع، بی قراری و سرخ شدن صورت اشاره کرد. از آنجایی که نوزادان زیر ۶ ماه نباید آب بنوشند (نوزادان بالای ۶ ماه می‌توانند مقدار کمی مصرف کنند)، مایعات از دست رفته را با دادن شیر خشک اضافی به آن‌ها می‌توانید جایگزین کنید. نوزادان باید حداقل ۵۰ درصد بیشتر از حد معمول در تابستان مایعات بنوشند.

مراقبت از کودک در فصل تابستان

برای جلوگیری از مسموم شدن کودک و مراقبت از کودک در فصل تابستان مراقب فاسد شدن غذای کودک باشید

تغذیه نکته بسیار مهم و حیاتی برای کودکان است. در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا، غذا به سرعت فاسد می‌شود. در نتیجه بهتر هست غذا به مقدار کم و در یک وعده برای کودک طبخ گردد. در صورتی که قصد داریم غذا را برای مدت زمان بیشتری نگه دارید، نیاز است تا به محض سرد شدن ظرف، غذا را به یخچال منتقل کنید.

دادن غذای مناسب به کودکان

در فصل تابستان تنوع میوه بسیار زیاد است و میوه‌های رنگارنگ در بازار به وفور یافت می‌شود. ولی باید مد نظر داشته باشید که بعضی از میوه‌ها برای کودکانی که کمتر از ۲ سال دارند، مناسب نیستند. برخی میوه‌ها مانند گوجه سبز، توت ‌فرنگی، شاتوت و توت سیاه ممکن هست سبب ایجاد حساسیت شوند که خود اسهال در کودک را به دنبال دارد، پس بهتر است قبل از هر چیز مطالعه‌ای در این زمینه داشته باشید.

قرار دادن کودک در ننو و گهواره

بهترین چیز این است که در روزهای گرم کودک خود را به بیرون منزل نبرید. سعی کنید اتاق مناسبی برای کودکتان تهیه کنید. ننو بهترین وسیله‌ای است که می‌توانید آن را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. به کارهای روزانه خود برسید و کودک یا نوزاد خود را درون ننو قرار دهید تا با حرکت رفت و برگشتی آن به‌راحتی به خواب برود. بهترین مکان برای کودک در فصل تابستان، منزل شما است. در صورتی که برای خرید ننو به دنبال فروشگاه مناسبی هستید، ما به شما فروشگاه گهواره مهر را پیشنهاد می‌کنیم.

زمان فعالیت‌های فضای باز را عاقلانه تعیین کنید

بدترین زمان برای بیرون آوردن نوزادان و کودکان از منزل از ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر است، این زمانی است که نور خورشید بیشترین آسیب را به پوست آن‌ها می‌رساند. فعالیت‌های بیرون از خانه را قبل یا بعد از این زمان قرار دهید.

مراقب گرمازدگی باشید

وقتی با کودک خود بیرون از خانه هستید، فرزندتان را از نظر علائم گرمای شدید تحت نظر داشته باشید. اگر کودک شما بیش از حد گرم شده باشد، ممکن است بسیار بدحال یا بی‌حال شود و برای خوردن یا نوشیدن بیدار نشود. در کودکان در صورت گرم شدن بیش از حد بدن، ممکن است احساس خواب آلودگی در آن‌ها بیشتر شود یا شاید استفراغ کنند، یا حتی پوست او ممکن است از مرطوب به حالت خیلی خشک تبدیل شود. این موضوع سبب ایجاد تب خواهد شد. در صورتی که در فرزند خود این علائم را مشاهده کردید، هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت از کودک در فصل تابستان

سعی کنید اگر در روز کودک خود را بیرون بردید، در سایه باشید

هنگامی که به ساحل یا پارک می‌روید، به‌دنبال مکانی حفاظت شده مانند زیر درخت، چتر یا سایبان باشید. یک وسیله مفید برای بردن به ساحل، چادر ساخته شده از پارچه است که برای جلوگیری از اشعه‌های مضر خورشید مناسب می‌باشد. همچنین استفاده از عینک آفتابی برای کودک شما می‌تواند از چشمان او محافظت کند. پس برای کودک خود یک عینک آفتابی مناسب خریداری کنید.

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

از آنجا که نوزادان زیر ۶ ماه دارای پوست نازک و ظریف هستند، سعی کنید آن‌ها را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید. اما در مواقعی که کودک خود را بیرون بردید، مطمئن شوید که از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنید. در مطالعاتی که آکادمی اطفال آمریکا انجام داده بر اساس تحقیقات صورت گرفته، معتقد است که استفاده از حداقل مقدار کرم ضد آفتاب بر روی پوست صورت در نوزادان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

برای نوزاد بزرگتر از ۶ ماه، بیشتر و بیشتر از ضد آفتاب استفاده کنید. هر دو ساعت یک بار، یا هر زمان که خیس یا عرق کرد، دوباره کرم را تمدید کنید. همچنین می‌توانید از یک ضد آفتاب ضد آب با (SPF) حداقل ۱۵ درصد که مخصوص کودکان طراحی شده، استفاده کنید.

مراقبت از کودک در فصل تابستان با خرید ننو سنتی مهر

مراقبت از کودک در فصل تابستان زیاد هم سخت نیست شما با رعایت مواردی که ذکر شد، می‌توانید به‌راحتی و بدون گرمازدگی کودک از هوای تابستان نهایت استفاده را ببرید. ولی قبل از هر چیز مدنظر داشته باشید که بهترین کار این است که تا حد الامکان در هوای گرم از منزل خارج نشوید. می‌توانید کودک دلبندتان را در ننو یا گهواره بگذارید و با خیال راحت کارها و فعالیت‌های روزانه‌تان را انجام دهید. در صورت تمایل به خرید ننو به وب سایت فروشگاه گهواره مهر مراجعه نموده و خرید خود را انجام دهید.

شما عزیزان می‌توانید کالای مورد نظر خود را از سراسر شهرهای ایران از جمله مشهد، همدان، شیراز، اصفهان، یزد، تبریز، بندرعباس، اهواز، قم، تهران، کرمان و کرج، سفارش داده و در کم‌ترین زمان ممکن سفارش را درب منزل خود تحویل بگیرید.

برای مشاهده نمونه‌های بیشتر می‌توانید صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
enemad-logo
تماس با بخش فروش